Home Заходи та події Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

E-mail Print PDF

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. На жаль, це явище існує і в Україні.
За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.
Основними країнами, в яких експлуатують громадян України є Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ тощо.
Протягом 2012- І півріччя 2019 року Міністерством соціальної політики України було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми 818 громадянам (811 громадянам України і 7 іноземцям).
З 2014 року на Рівненщині 15 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них 3 особи у 2019 році.
У І півріччі 2019 року центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області соціальні послуги з проблем, які пов'язані із торгівлею людьми надавались 11 особам, з них 7 осіб мають статус особи постраждалої від торгівлі людьми. Також, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводять заходи спрямовані на привернення уваги громадськості, до проблеми торгівлі людьми, розповсюдження важливої інформації на рахунок того, як же вберегти себе, своїх рідних та близьких від таких злочинів.
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. З цією метою на вокзалі м. Рівне відбулась просвітницька акція, під час якої розміщено арт-інсталяцію «Невидимі», інформаційні плакати, банери. розповсюджувались буклети та листівки, надавались інформаційні консультації. У Кінопалаці «Україна» відбувся безкоштовний показ фільму «Жінка в полоні». Це історія про безпомічну людину, яка прагне вирватися з полону та тривалий час знаходиться в умовах морального та фізичного гноблення.
Працівники Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та члени громадської організації «Соціальна суспільна ініціатива» долучилися до просвітницькій акції та перегляді фільму.