Home Заходи та події
Заходи та події

Онлайн-семінар для спеціалістів та фахівців із соціальної роботи територіальних громад

E-mail Print PDF

30 березня 2021 року Рівненським обласним центром соціальних служб проведено онлайн-семінар для спеціалістів та фахівців із соціальної роботи територіальних громад, центрів надання соціальних послуг, центрів соціальних служб з питань створення та забезпечення діяльності сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.
Під час семінару були розглянуті такі питання:
надання соціальних послуг у територіальній громаді;
нормативно-правові основи щодо створення та забезпечення діяльності сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу в територіальній громаді;
дотримання вимог Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
організація проходження навчань кандидатами в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, усиновлювачі.
Представники служби у справах дітей облдержадміністрації обговорили з учасниками питання контролю за умовами виховання, утримання і розвитку дитини, над якою встановлено опіку, піклування, яка влаштована в прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу.

Last Updated on Friday, 02 April 2021 11:23
 

Онлайн семінар

E-mail Print PDF

24 - 25 березня 2021 року Рівненським обласним центром соціальних служб для фахівців із соціальної роботи територіальних громад, центрів надання соціальних послуг проведено онлайн семінар з питань організації та обліку соціальної роботи і надання соціальних послуг  сім'ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час семінару були розглянуті такі питання:

нормативно-правові основи щодо організації надання соціальних послуг, проведення соціальної роботи в територіальній громаді;

складні життєві обставини: сутність і характеристика;

порядок організації надання соціальних послуг. Ведення випадку - ключова технологія роботи із сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. Основні етапи випадку, типи складності та їх визначення;

візит у сім'ю;

послуга соціального супроводу як складова технології. Категорії сімей, які обов'язково підлягають соціальному супроводу. Дії та заходи під час соціального супроводу. Характеристика документації.

Також обговорювали впровадження послуги патронату над дитиною в територіальних громадах.

Про надання послуг сім'ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, закладами соціального обслуговування обласного рівня учасникам семінару розповіли представники обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, Рівненського обласного соціального гуртожитку та Рівненського центру соціально-психологічної допомоги.

Представник громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» розповіла учасникам семінару про шляхи співпраці та реалізації спільних проектів.


Last Updated on Thursday, 25 March 2021 15:42
 

Навчання для кандидатів в опікуни, піклувальники, усиновлювачі

E-mail Print PDF

26  лютого 2021 року Рівненським обласним центром соціальних служб завершено чотириденне навчання для кандидатів в опікуни, піклувальники, усиновлювачі,  участь в якому взяли 7 осіб.

Під час заходу були розглянуті питання щодо нормативно-правового забезпечення встановлення опіки, піклування, усиновлення; соціально-психологічних особливостей дітей,  які потребують влаштування у сім'ю; вимог до кандидатів в опікуни, піклувальники, усиновлювачі;   їх прав та обов'язків; адаптації дитини до нового середовища; налагодження контакту з нею; виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.


 

Гід з державних послуг

E-mail Print PDF

З метою підвищення обізнаності  громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, щодо державних послуг, які можна отримати в Україні, та мінімізації побутової корупції при їх отриманні 27 серпня 2020 року Мінцифри запровадило Гід з державних послуг, який розміщується на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг «Портал Дія» та доступний запосиланням: https://guide.diia.gov.ua/.

Last Updated on Monday, 01 March 2021 10:13
 

Завершення дистанційного навчання

E-mail Print PDF

15-16 лютого 2021 року працівниками Рівненського обласного центру соціальних служб завершено 7-денне дистанційне навчання для 24 прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу з метою підвищення їх виховного потенціалу. Віктор Марчук, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації, провів з учасниками бесіду на тему: «Права дитини та механізм їх захисту за міжнародним і національним правом. Права і обов'язки батьків та осіб, що їх замінюють».Олена Сторож, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та психотерапії Рівненського державного гуманітарного університету, провела лекцію на тему: «Формування життєвої компетентності прийомної дитини, дитини-вихованця та підготовка до самостійного життя. Особливості виховання на різних стадіях дитячого розвитку».Ткачук Ольга, старший викладач кафедри психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія», провела лекцію на тему: «Конфліктна взаємодія у розрізі вікових криз».

 


Page 4 of 153