Home Заходи та події
Заходи та події

Круглий стіл « Запобігання та протидія випадкам домашнього насильства»

E-mail Print PDF

9 липня керівники Острозького міського соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Гловацька, Острозького районного відділу ДВС ГТУЮ у Рівненській області Тетяна Дума, відділу «Острозьке бюро правової допомоги» Рівненського місцевого з надання безоплатної вторинної правової допомоги Микола Шаповал, а також представник управління праці та соціального захисту населення Острозької міської ради Олена Гаврилюк, з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», зустрілися за «круглим столом» для обговорення та узгодження спільних дій, спрямованих запобіганню та протидії випадкам домашнього насильства.
Під час вказаного заходу директор Острозького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Гловацька зауважила на необхідності забезпечення громадянам та жителям міста Острога широкого доступу до інформативних матеріалів, що стосуються випадків домашнього насильства. Пані Оксана наголосила на тому, що варто консолідувати зусилля та активно проводити спільні заходи, спрямовані на протидію випадкам домашнього насильства, у тому числі, шляхом поширення тематичних буклетів, активного роз'яснення жителям міста інформації про види такого насильства та форми його прояву.
У свою чергу керівники Бюро правової допомоги Микола Шаповал та Острозького районного відділу ДВС Тетяна Дума розповіли учасникам заходу про реалізацію ініційованого Міністерством юстиції України загальнодержавного проекту «Я МАЮ ПРАВО!», в рамках якого відповідні підвідомчі органи Мінюсту та центри безоплатної правової допомоги активно поширюють інформацію про права людей, надають їм безкоштовні правові консультації, у тому числі і з питань, що стосуються випадків домашнього насильства. Окрім того, керівник Острозького бюро правової допомоги Микола Шаповал наголосив на тому, що жертви домашнього насильства мають право звернутися до центрів БПД та підпорядкованих їм Бюро із заявами про надання безоплатної правової допомоги.

Також, з метою детального окреслення завдань, способів їх виконання та їх документального закріплення представник управління праці та соціального захисту населення Острозької міської ради Олена Гаврилюк висловила думку щодо можливості укладення угоди про подальшу співпрацю між представниками вказаних служб.
По завершенню зустрічі, Микола Шаповал передав працівникам Острозького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відповідні тематичні інформаційні буклети та візитівки Бюро.

 

У Рівному проведено навчальний тренінг на тему: «Міждисциплінарна команда: партнерство та прийняття рішень у найкращих інтересах дитини»

E-mail Print PDF

Рівненським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з 10 по 11 липня 2018 року у рамках реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, на виконання пункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» проведено навчальний тренінг на тему: «Міждисциплінарна команда: партнерство та прийняття рішень у найкращих інтересах дитини», який є складовою програми підготовки патронатних вихователів (наказ Міністерства соціальної політики України від 19 серпня 2017 року № 1349).
Метою тренінгу є формування та підготовка міждисциплінарної команди з підтримки послуги патронату над дитиною для забезпечення ефективності її діяльності й прийняття рішень в найкращих інтересах дитини.
Тренінг проходив на базі Рівненського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю представників Рівненського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров'я виконавчого комітету Рівненської міської ради, ювенальної превенції відділу превенції Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області, громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» та Альянсу «Україна без сиріт».

 

До Острога завітала медична «Клініка на колесах»

E-mail Print PDF

За фінансової підтримки Острозької міської ради та Національного університету «Острозька академія» до Острога завітала медична «Клініка на колесах» Міжнародного благодійного фонду «Дар Життя». Клініка функціонувала з 18 червня по 6 липня. Острожани мали можливість безкоштовно скористатися послугами лікарів. Більше 300 дітей полікували зубки та обстежилися у педіатра. Для всіх пацієнтів, котрі побували на прийомі, заповнено картку у двох примірниках. Також, на завершення обстежень кожен отримав медичний висновок, де вказується діагноз згідно Міжнародної класифікації хвороб та рекомендації лікаря. Окрім безкоштовного надання терапевтичних та стоматологічних послуг соціально незахищеним верствам населення, медпрацівники «Клініки на колесах» здійснювали навчання про статеве та репродуктивне здоров'я, здоровий спосіб життя.
Безумовно, така організація медичної допомоги робить її доступною у маленьких містах та дає можливість значно покращити якість профілактичних оглядів. Острожани висловлюють свою вдячність Острозькій міській раді та медичним працівникам «Клініки на колесах» за таку чудову можливість покращити стан здоров'я наших маленьких острожан.

 

Патронат над дитиною

E-mail Print PDF

Фахівцями із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ведеться активний пошук кандидатів в патронатні вихователі серед різних категорій населення, не байдужих до долі тих, хто поряд. Працівники центру проводять інформаційно-просвітницькі заходи для територіальних громад району, поширюють інформацію через засоби масової інформації: місцеві тижневики та телебачення.
Зокрема, 09 липня 2018 року, вже не вперше, у приміщенні Дубенського міськрайонного центру зайнятості для безробітних громадян, які перебувають на обліку проведено інформаційний захід з питань впровадження патронатної форми виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Фахівці центру соціальних служб ознайомили учасників заходу з новою формою сімейного виховання та однією з альтернатив працевлаштування - ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ. Усі присутні були поінформовані щодо критеріїв відбору кандидатів у патронатні вихователі, їх обов'язків під час надання комплексу послуг, що передбачають тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин. Також була висвітлена інформація про фінансування патронатних вихователів. Оскільки, патронатна родина буде отримувати заробітну плату та два прожиткові мінімуми на кожну дитину, то однією із вимог є те , що один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься стаж.
Створення ефективної системи патронатних сімей дозволить не лише вберегти дітей від влаштування в заклади, а й зменшити кількість інтернатів. Наразі головне завдання - знайти кандидатів у патронатні батьки.
Всіх небайдужих просимо звертатись до спеціалістів Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м. Дубно, вул. Д.Галицького, 17 або за тел. (03656) 4-29-79.
Ми шукаємо сім'ї, які готові у своїх домівках любити, виховувати та доглядати дітей, що потребують захисту і підтримки.

 

Робота МКП обласного центру

E-mail Print PDF

В рамках роботи спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснено виїзд у Олександрійську територіальну громаду та оздоровчі заклади Рівненського району. Спеціалістами обласного, Рівненського районного центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, лікарем-генікологом відділення надання медичної допомоги підліткам і молоді «Клініка, дружня до молоді» відвідано сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах З метою надання їм соціальних послуг, вивчення умов утримання та виховання дітей, роз'яснення правил безпеки життєдіяльності.
З дітьми, які відпочивають в оздоровчих закладах проведено бесіди з питань негативного впливу тютюну, алкоголю та наркотиків на організм дитини, попередження ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя.
Розповсюджено буклети з профілактики негативних явищ.

 


Page 4 of 134