Home Заходи та події
Заходи та події

Попередження насильства та булінгу в школі

E-mail Print PDF

З метою формування знань про гендерну політику, стереотипи та їх вплив на становище в суспільстві, а також з метою попередження насильства в школі, зокрема, булінгу 4 жовтня 2018 року для учнів Вербської ЗОШ І-ІІІ ступенів фахівцями Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено профілактичні заняття «Ми всі різні, але рівні» та «Попередження насильства та булінгу в школі». Під час заняття школярі розкрили основний зміст терміну «насильство», його основні види, розглянули ситуації булінгу в школі та шукали варіанти підтримки тим, хто від нього потерпає. Також встановили чітку межу між термінами «стать» і «гендер», визначили основні гендерні стереотипи в сучасному суспільстві.
Наприкінці заняття учні отримали тематичні буклети та пам'ятки.

 

Інформаційні заходи щодо прав і обов’язків

E-mail Print PDF

1 жовтня 2018 року фахівцями із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно із спеціалістом Дубенського бюро правової допомоги від Рівненського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги, фахівцями Мобільної бригади соціально - психологічної допомоги, з начальником відділу активної підтримки безробітних Дубенського міськрайонного центру зайнятості,  спеціалістами Дубенського міськрайонного відділу з питань пробації на базі відділу проведено  інформаційно-просвітницькі заходи для молодих осіб звільнених від відбування покарання з випробувальним іспитом на теми: «Права та обов'язки засуджених», «Профорієнтаційний захід» мета яких - підвищити рівень обізнаності учасників про людські права та обов'язки, виховувати правову свідомість, розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті; проведення самовизначення професійно спрямування та анкетування на готовність до вибору професії.

По завершенню занять учасники отримали тематичні буклети.


Last Updated on Wednesday, 03 October 2018 09:10
 

Робота з сім’ями у Дубенському районі

E-mail Print PDF

Фахівцями із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  26 вересня здійснено оцінку потреб сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, на території Мирогощанської ОТГ.  Відвідано 5 сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, фахівцями проведено бесіди з батьками щодо профілактики вживання спиртних напоїв та недопущення випадків ухиляння батьків від виконання батьківських обов'язків.

З метою перевірки цільового використання коштів при народженні дитини, які сім'я отримує для забезпечення батьками належних умов для повноцінного життя та виховання дітей, їх безпечного і комфортного проживання, відвідано 5 сімей з дітьми, що проживають на території Мирогощанської ОТГ.

 


 

Заходи до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

E-mail Print PDF

30 липня 2018 року до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у Рівному на майдані Незалежності відбулася загальнонаціональна інформаційна кампанія у форматі квесту «Лабіринт можливостей». Захід направлений на підвищення обізнаності населення щодо проблеми сучасного рабства.
Жителі та гості міста, отримували запитання і, залежно від відповідей, рухались у відповідному напрямку лабіринтом. А на фініші їм детально розповідали про правила безпечних подорожей.
В акції активну участь взяли працівники Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та члени громадської організації «Соціальна суспільна ініціатива».
Проблема торгівлі людьми залишається актуальною у всьому світі. У світі жертвами примусової праці є 21 мільйон осіб. Чоловіки, жінки й діти потрапляють до рук торговців людьми і вдома, і за кордоном. Усі країни світу страждають від торгівлі людьми, а близько третини всіх жертв торгівлі людьми - діти.
Загалом, прибуток від торгівлі людьми становить 150 мільярдів доларів на рік. Статистика свідчить, що торгівля людьми серед злочинних бізнесів знаходилась на третьому місці після торгівлі зброєю і торгівлі наркотиками.
За даними Міжнародної організації з міграції, починаючи з 1991 року понад 160 000 громадян України стали жертвами торгівлі людьми.
В Україні у 2017 році виявлено 346 фактів торгівлі людьми та встановлено 367 постраждалих від неї.
9 мешканців Рівненської області отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Але, на жаль, ці 9 осіб - це тільки верхівка айсбергу. Це те, що знаходиться зверху та видиме нам. Більша частина постраждалих від торгівлі людьми не ідентифікована і не виявлена. А тому робота центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді направлена на привернення уваги громадськості, до проблеми торгівлі людьми, а також розповсюдження важливої інформації на рахунок того, як же вберегти себе, своїх рідних та близьких від таких злочинів.
Тільки завдяки обізнаності та інформуванню громадян ми можемо підвищити ступінь безпеки в усьому світі.

Last Updated on Tuesday, 31 July 2018 11:26
 

Профінформаційний семінар «Запобігання нелегальної трудової міграції. Торгівля людьми та експлуатація дитячої праці»

E-mail Print PDF

30 липня провідним фахівцем із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно із спеціалістами Дубенського міськрайонного центру зайнятості та Дубенського бюро правової допомоги від Рівненського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги проведено профінформаційний семінар «Запобігання нелегальної трудової міграції. Торгівля людьми та експлуатація дитячої праці» для безробітних громадян, які перебувають на обліку в міськрайонному центрі занятості. Учасники семінару були ознайомленні з видами трудової міграції, її впливом на життя, перевагами та недоліками працевлаштування за кордоном. Зокрема, було обговорено основну проблему, яка трапляється через непроінформованість, необачність та бажанням швидко заробити гроші - ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ. Присутні переглянули відеоролик «Життя на продаж», завдяки якому було зрозуміло що потрібно робити, щоб не стати «живим товаром» та як діяти у разі виникнення такої небезпеки. У ході заняття проаналізовано життєві ситуації, які пов'язані з торгівлею людьми та експлуатацією дитячої праці. З метою захисту прав та інтересів людей учасникам семінару повідомлено про послуги бюро правової допомоги та які категорії населення можуть ними скористатися.
По закінченню семінару присутні отримали роздатковий матеріал на відповідну тематику.

 


Page 7 of 138