Home Заходи та події
Заходи та події

З любов'ю до найдорожчих

E-mail Print PDF

Від Міжнародного дня людей з інвалідністю до Дня Святого Миколая в м.Здолбунів проходить акція «З любов'ю до найдорожчих».
Ініціативу голови Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста Марії Бєлікової підтримала директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Павлова, а заступник голови Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Гридін допомагав втілювати її у реальність.
Вони побували дома у 8 сім'ях Здолбунова, де діти мають найособливіші потреби. У таких сім'ях не лише особливі діти, а й надзвичайні Матусі, рідні, адже їх найдорожчі не ходять, не розмовляють, не все розуміють, не можуть самостійно їсти. Тільки безмежна Материнська ЛЮБОВ, ніжність, відданість дає можливість не лише спілкуватись зі своїми дітками, а й знати їх уподобання: що означає та чи інша реакція; яку їжу вони люблять ; які звуки, кольори збуджують, а які заспокоюють; коли дитина без настрою чи погано себе почуває...
Сім'ї з такими дітьми живуть поруч. Найбільше потребують нашого РОЗУМІННЯ, НЕБАЙДУЖОСТІ, спілкування, відчуття, що вони зі своїми проблемами не самі у цьому, й без того, непростому світі.

 

Захисти себе від СНІДу

E-mail Print PDF

Щорічно 1 грудня відповідно до рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. В даний час ми добре знаємо про те, що це захворювання являє собою і які існують способи його передачі. Тим не менш, міфи все ж наклали певний відбиток на свідомість людей і в них, на жаль, іноді вірять більше, ніж у правду.
Тому, з метою закріплення знань про існуючу проблему сучасності- ВІЛ/СНІД, і особисту відповідальність за свою поведінку, в рамках акції «Молодь проти СНІДу» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом фахівцями із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для учнів Квітневської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Мильчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено інформаційно- профілактичні заняття «Захисти себе від СНІДу». Для створення вільної атмосфери в класі школярам була запропонована гра «Дві правди і одна брехня». Гравцям пропонувалося сказати про себе два правдиві твердження і одне таке, що не відповідає дійсності. Така вправа згуртувала колектив та допомогла дізнатися один про одного ще більше. Під час обговорення «Що нам відомо про СНІД», учні підвели підсумки, що ВІЛ- інфекція, в даний час, невиліковне захворювання, яке викликається вірусом імунодефіциту людини та що єдиний захист від ВІЛ - це безпечна поведінка. Для того, щоб зрозуміти відношення молоді до ВІЛ- інфікованих, їм були запропоновані ситуативні завдання. Під час аналізу ситуацій школярі дійшли висновку, що більшість людей відчувають сильну тривогу, страх за себе або за своїх близьких.
Щоб перевірити обізнаність учнів щодо небезпеки, яку несе хвороба СНІД, школярі пройшли тест «Перевір свої знання про СНІД». Після обговорень та аналізу питань тесту було зрозуміло, що рівень знань дітей достатній, щоб уникнути такого захворювання. На завершення заняття учні створили плакат-пам'ятку «Скажемо СНІДу- Ні!».
Суспільство повинне до кінця усвідомити всю небез¬пеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфек¬ції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім'ю. Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкра¬щі методи профілактики СНІДу.

 

У Дубенському районі надавали благодійну допомогу

E-mail Print PDF
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день інвалідів. На долю людей з обмеженими можливостями випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Тому з метою надання допомоги та підтримки сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів за сприянням Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було надано гуманітарну допомогу у вигляді вживаного одягу у кількості 75 мішків Громадському товариству інвалідів з дитинства «Доброчин» від приватного підприємця Лебедєва Ігора Сергійовича.
Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди, і вони потребують допомоги і уваги. Тому користуючись нагодою хочемо подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм підтримки та допомоги є реальним виявом милосердя, людяності та любові до ближнього.

Хто потребує гуманітарної допомоги може звертатися за адресою:
с. Тростянець вул. Центральна, 40 (приміщення клубу с. Тростянець). Контактна особа: Савчук Оксана Вікторівна, тел.: 0991935802.

Last Updated on Wednesday, 05 December 2018 12:54
 

Подбай про себе - обери життя!

E-mail Print PDF

З 28 по 29 листопада 2018 року напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щороку відзначається 1 грудня та служить нагадуванням про необхідність зупинити поширення епідемії ВІЛ/СНІДу, Варасьний міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провів інформаційно-профілактичну роботу серед учнівської молоді та серед осіб групи ризику, які перебувають у СЖО і знаходяться під соціальним супроводом.
Під час проведення заходу фахівець із соціальної роботи ВМЦСССДМ поспілкувався із учнями загальноосвітніх шкіл міста та виявив рівень обізнаності дітей про таку хворобу, як ВІЛ/СНІД. Дітям надано інформацію про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу. Вараським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розроблено та розповсюджено буклети «Подбай про себе!».
На жаль, проблема ВІЛ/СНІДу актуальна і в м. Вараш. Починаючи з 2002 року, було зареєстровано 163 випадки ВІЛ-інфекції, 47 осіб померло. Станом на 01.10.2018 року на диспансерному обліку в ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» перебувають 85 ВІЛ-інфікованих осіб дорослого віку, з них 67 жителів м. Вараш та 18 жителів Володимирецького району. На облік у 2018 році поставлено 11 осіб, 4 особи померло. 85 осіб отримують антиретровірусну терапію. На сьогодні в місті є три ВІЛ-інфіковані вагітні жінки та 34 дитини, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, з них 5 дітей перебувають на обліку до півторарічного віку з невизначеним статусом. Слід зауважити, що дітей із захворюванням на ВІЛ-інфекцію/СНІД у місті немає.
Серед шляхів передачі ВІЛ-інфекції все більш суттєвого епідемічного значення набуває статевий шлях.
Вараський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді звертає увагу на те, що тільки разом ми зможемо впоратись з багатьма проблемами, пов'язаними з цими захворюваннями, цінний навіть маленький крок для здійснення важливої справи. Тому працівники центру, показуючи приклад усім мешканцям нашого міста, пройшли тестування на вірусні гепатити та ВІЛ/СНІД у кабінеті «Довіра» ДЗ «СМСЧ-№3 МОЗ України».
Якщо Ви вирішили пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД, якщо потрібна допомога спеціалістів або людей, в яких такі ж проблеми, чи потрібна додаткова інформація, звертайтесь:
- кабінет «Довіра» ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» (поліклініка, 2-й поверх, каб. 207).
ВМЦСССДМ висловлює подяку працівникам кабінету «Довіра» ДЗ «СМСЧ-№3 МОЗ України» за співпрацю.

 

Геть насильство над дітьми

E-mail Print PDF
Я маю право жити на землі.
Творити, дихати, учитись.
Олена Більська

Жорстоке поводження з дітьми і нехтування їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть причина смерті.
Насильство у сім'ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування батьків по відношенню до дитини, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

28 листопада 2018 року у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провідним психологом Вараського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено тренінг «Геть насильство над дітьми». У тренінгу взяли участь вихованці підліткового клубу за місцем проживання «Жар-птиця», які отримали інформацію про те, що таке насилля, його види та складові, куди і до кого можна звертатися у разі потреби, як потрібно поводити себе з агресором та як уникнути насилля.
Під час тренінгу психолог працював над розвитком у дітей почуття відповідальності за свої дії та вчинки, уміння брати приклад з хорошої поведінки людей. Паралельно з наданням інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, наголошував на нерозривній єдності прав і обов'язків.
Отож зичимо добра, любові та щастя кожній родині. Нехай у кожній оселі панують взаєморозуміння між батьками та дітьми, мир, добробут і злагода.

 


Page 8 of 143