Home Заходи та події
Заходи та події

Робоча нарада у Дубенському районі

E-mail Print PDF

13 грудня 2018 року на базі Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено робочу нараду з спеціалістами Дубенського міськрайонного відділу Державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Рівненській області щодо новацій в сучасному законодавстві щодо захисту прав громадян.
Під час зустрічі учасниками наради були обговоренні новації в законодавстві щодо підвищення правової свідомості українців та інформування громадян про механізми захисту їхніх прав у повсякденному житті. У ході роботи позначені наміри щодо подальшої співпраці з вирішення проблемних питань та підвищення інформаційно-просвітницької обізнаності громадян з метою реалізації їх прав та законних інтересів.

Last Updated on Monday, 17 December 2018 15:07
 

У Здолбунові відбувся семінар «Жінка на ринку праці»

E-mail Print PDF

13 грудня 2018 року на базі Здолбунівського філіалу Рівненського обласного центру зайнятості пройшов семінар «Жінка на ринку праці».
В заході взяли участь представники Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, Здолбунівського бюро правової допомоги та Здолбунівського районного центру для сім'ї, дітей та молоді, які ознайомили учасниць про послуги, які надають їхні установи.
На семінарі висвітлювалось питання про причини, наслідки та застереження при здійсненні трудової міграції населенням. Учасниці переглянули корисні слайдові та відеоматеріали, отримали інформаційні буклети «Небезпеку видно не одразу».
Безробітним жінкам надано індивідуальні консультації.
Заходом охоплено 21 особу, які стоять на обліку в Здолбунівській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості.

 

Щорічна акція «16 днів проти насильства»

E-mail Print PDF

Щорічна акція «16 днів проти насильства» (25 листопада - 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв'язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Особлива увага під час проведення акції приділяється питанням домашнього насилля, а саме формуванню нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому. Будь-яке насильство є порушенням прав індивідуума, яке вимагає належної реакції із сторони суспільства та держави. Та не слід відсторонювати насильство між дітьми, проблема якого, на жаль, сьогодні стає для України все більш актуальною. Це пов'язано, зокрема, із вразливістю дитячої та підліткової психіки та впливом насильства на подальше життя дітей, які стали його жертвою або є агресорами. Наявність та зростання випадків насильства серед дітей є індикатором багатьох суспільних проблем, отже, ця проблема стосується кожного. Звідси найперше правило - не закривати очі на насильство серед дітей, не вдавати, що це існує десь далеко, не замовчувати відомих випадків та докладати всіх зусиль, щоб допомогти обом сторонам конфлікту та попередити повторення насильства. Саме тому для ознайомлення учнів із поняттям «насильство», системою державного захисту від насильства та з метою запобігання виникненню насильства в сім'ї, школі, серед однолітків фахівцями із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено інформаційно- профілактичні заняття "Мовчати не треба» для учнів Квітневської ЗОШ І-ІІІ ст., Мильчанської ЗОШ І-ІІІ ст., Рачинського ліцею та студентів Мирогощанського аграрного коледжу. Протягом занять школярі та студенти мали змогу розглянути ситуації із скоєнням насилля в шкільному середовищі та скласти пам'ятку «Причини та наслідки насильницьких дій ». Одним із завдань для молоді було створити асоціативний кущ до терміну «насилля». Тлумачень було багато, проте всі вони характеризували «насилля» як щось негативне, жорстоке, те що порушує права та свободу особистості. У ході обговорення різних життєвих ситуацій школярі дійшли висновку, що насилля не є вирішенням конфліктів, а тільки породжує нову агресію. Основним правилом уникнення жорстокості по відношенню один до одного є толерантне ставлення та повага до кожного як до неповторної особистості.

Last Updated on Wednesday, 12 December 2018 16:35
 

З любов'ю до найдорожчих

E-mail Print PDF

Від Міжнародного дня людей з інвалідністю до Дня Святого Миколая в м.Здолбунів проходить акція «З любов'ю до найдорожчих».
Ініціативу голови Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста Марії Бєлікової підтримала директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Павлова, а заступник голови Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Гридін допомагав втілювати її у реальність.
Вони побували дома у 8 сім'ях Здолбунова, де діти мають найособливіші потреби. У таких сім'ях не лише особливі діти, а й надзвичайні Матусі, рідні, адже їх найдорожчі не ходять, не розмовляють, не все розуміють, не можуть самостійно їсти. Тільки безмежна Материнська ЛЮБОВ, ніжність, відданість дає можливість не лише спілкуватись зі своїми дітками, а й знати їх уподобання: що означає та чи інша реакція; яку їжу вони люблять ; які звуки, кольори збуджують, а які заспокоюють; коли дитина без настрою чи погано себе почуває...
Сім'ї з такими дітьми живуть поруч. Найбільше потребують нашого РОЗУМІННЯ, НЕБАЙДУЖОСТІ, спілкування, відчуття, що вони зі своїми проблемами не самі у цьому, й без того, непростому світі.

 

Захисти себе від СНІДу

E-mail Print PDF

Щорічно 1 грудня відповідно до рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. В даний час ми добре знаємо про те, що це захворювання являє собою і які існують способи його передачі. Тим не менш, міфи все ж наклали певний відбиток на свідомість людей і в них, на жаль, іноді вірять більше, ніж у правду.
Тому, з метою закріплення знань про існуючу проблему сучасності- ВІЛ/СНІД, і особисту відповідальність за свою поведінку, в рамках акції «Молодь проти СНІДу» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом фахівцями із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для учнів Квітневської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Мильчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено інформаційно- профілактичні заняття «Захисти себе від СНІДу». Для створення вільної атмосфери в класі школярам була запропонована гра «Дві правди і одна брехня». Гравцям пропонувалося сказати про себе два правдиві твердження і одне таке, що не відповідає дійсності. Така вправа згуртувала колектив та допомогла дізнатися один про одного ще більше. Під час обговорення «Що нам відомо про СНІД», учні підвели підсумки, що ВІЛ- інфекція, в даний час, невиліковне захворювання, яке викликається вірусом імунодефіциту людини та що єдиний захист від ВІЛ - це безпечна поведінка. Для того, щоб зрозуміти відношення молоді до ВІЛ- інфікованих, їм були запропоновані ситуативні завдання. Під час аналізу ситуацій школярі дійшли висновку, що більшість людей відчувають сильну тривогу, страх за себе або за своїх близьких.
Щоб перевірити обізнаність учнів щодо небезпеки, яку несе хвороба СНІД, школярі пройшли тест «Перевір свої знання про СНІД». Після обговорень та аналізу питань тесту було зрозуміло, що рівень знань дітей достатній, щоб уникнути такого захворювання. На завершення заняття учні створили плакат-пам'ятку «Скажемо СНІДу- Ні!».
Суспільство повинне до кінця усвідомити всю небез¬пеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфек¬ції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім'ю. Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкра¬щі методи профілактики СНІДу.

 


Page 9 of 144