Home Заходи та події
Заходи та події

Профінформаційний семінар «Запобігання нелегальної трудової міграції. Торгівля людьми та експлуатація дитячої праці»

E-mail Print PDF

30 липня провідним фахівцем із соціальної роботи Дубенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно із спеціалістами Дубенського міськрайонного центру зайнятості та Дубенського бюро правової допомоги від Рівненського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги проведено профінформаційний семінар «Запобігання нелегальної трудової міграції. Торгівля людьми та експлуатація дитячої праці» для безробітних громадян, які перебувають на обліку в міськрайонному центрі занятості. Учасники семінару були ознайомленні з видами трудової міграції, її впливом на життя, перевагами та недоліками працевлаштування за кордоном. Зокрема, було обговорено основну проблему, яка трапляється через непроінформованість, необачність та бажанням швидко заробити гроші - ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ. Присутні переглянули відеоролик «Життя на продаж», завдяки якому було зрозуміло що потрібно робити, щоб не стати «живим товаром» та як діяти у разі виникнення такої небезпеки. У ході заняття проаналізовано життєві ситуації, які пов'язані з торгівлею людьми та експлуатацією дитячої праці. З метою захисту прав та інтересів людей учасникам семінару повідомлено про послуги бюро правової допомоги та які категорії населення можуть ними скористатися.
По закінченню семінару присутні отримали роздатковий матеріал на відповідну тематику.

 

Поїздка Мам учасників АТО Здолбунівського району по історичних місцях

E-mail Print PDF

Часто їдемо у далекі країни, знайомимось з чужою культурою, історією, а тут, поруч, які чудові є місця - не знаємо чи не цікавимось.
Вивчаючи рідний край, згуртовуючись «МАтері МИроносиці» (МАМИ учасників АТО, в тому числі тих, які стали небесними Янголами) місяць тому побували у древньому Острозі.
Цього разу ініціативу директора Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяни Павлової підтримав Василь Тимощук, помічник депутата Верховної Ради України Олександра Дехтярчука, які і стали організаторами поїздки МАМ у легендарні міста Дубно нашої області та Кременець Тернопільської області.
Мандрівники побували на екскурсії у Дубенському замку; поспілкувались з меценатом поїздки Олександром Дехтярчуком; мали нагоду скуштувати смачні українські страви у ресторані «Зірка».
Гостинним гідом та захоплюючим екскурсоводом у Кременці був перший заступник голови міської ради Микола Матвіюк. Учасники заходу мали можливість ознайомитись з архітектурою та храмами древнього унікального міста; побувати на горі Божій; споглядати краєвиди Кременця з височини Замкової гори, відомої як Бона; слухати історичні факти та легенди про місто та його мешканців.
Медичний супровід здійснювала Марія Бєлікова, волонтер Центру СССДМ, голова районної організації Товариства Червоного Хреста України. Учасником поїздки був військовий комісар Здолбунівського РВК Павло Плачінта.
Повертались додому під враженнями побаченого, почутого. Планували наступні поїздки.

 

Cемінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми» у Здолбунові

E-mail Print PDF

До Всесвітного дня протидії торгівлі людьми, який відзначається 30 липня, на базі Здолбунівської філії Рівненського обласного центру зайнятості пройшов семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми».
До семінару залучилися представники Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Здолбунівського бюро правової допомоги.
Під час заходу виступаючі зупинилися на причинах та наслідках нелегальної трудової міграції, оцінили переваги та недоліки роботи за кордоном, поінформували про реалії нелегального працевлаштування та застерегли від шахрайства при працевлаштуванні за кордоном. На завершення семінару запрошені переглянули профілактичний фільм «Життя на продаж».
Безробітним надано індивідуальні консультації, роздано буклетами про послуги районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді та можливість їх отримати.
Заходом охоплено 23 особи, які стоять на обліку в Здолбунівській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості.

Last Updated on Tuesday, 31 July 2018 10:29
 

Круглий стіл « Запобігання та протидія випадкам домашнього насильства»

E-mail Print PDF

9 липня керівники Острозького міського соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Гловацька, Острозького районного відділу ДВС ГТУЮ у Рівненській області Тетяна Дума, відділу «Острозьке бюро правової допомоги» Рівненського місцевого з надання безоплатної вторинної правової допомоги Микола Шаповал, а також представник управління праці та соціального захисту населення Острозької міської ради Олена Гаврилюк, з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», зустрілися за «круглим столом» для обговорення та узгодження спільних дій, спрямованих запобіганню та протидії випадкам домашнього насильства.
Під час вказаного заходу директор Острозького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Гловацька зауважила на необхідності забезпечення громадянам та жителям міста Острога широкого доступу до інформативних матеріалів, що стосуються випадків домашнього насильства. Пані Оксана наголосила на тому, що варто консолідувати зусилля та активно проводити спільні заходи, спрямовані на протидію випадкам домашнього насильства, у тому числі, шляхом поширення тематичних буклетів, активного роз'яснення жителям міста інформації про види такого насильства та форми його прояву.
У свою чергу керівники Бюро правової допомоги Микола Шаповал та Острозького районного відділу ДВС Тетяна Дума розповіли учасникам заходу про реалізацію ініційованого Міністерством юстиції України загальнодержавного проекту «Я МАЮ ПРАВО!», в рамках якого відповідні підвідомчі органи Мінюсту та центри безоплатної правової допомоги активно поширюють інформацію про права людей, надають їм безкоштовні правові консультації, у тому числі і з питань, що стосуються випадків домашнього насильства. Окрім того, керівник Острозького бюро правової допомоги Микола Шаповал наголосив на тому, що жертви домашнього насильства мають право звернутися до центрів БПД та підпорядкованих їм Бюро із заявами про надання безоплатної правової допомоги.

Також, з метою детального окреслення завдань, способів їх виконання та їх документального закріплення представник управління праці та соціального захисту населення Острозької міської ради Олена Гаврилюк висловила думку щодо можливості укладення угоди про подальшу співпрацю між представниками вказаних служб.
По завершенню зустрічі, Микола Шаповал передав працівникам Острозького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відповідні тематичні інформаційні буклети та візитівки Бюро.

 

У Рівному проведено навчальний тренінг на тему: «Міждисциплінарна команда: партнерство та прийняття рішень у найкращих інтересах дитини»

E-mail Print PDF

Рівненським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з 10 по 11 липня 2018 року у рамках реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, на виконання пункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» проведено навчальний тренінг на тему: «Міждисциплінарна команда: партнерство та прийняття рішень у найкращих інтересах дитини», який є складовою програми підготовки патронатних вихователів (наказ Міністерства соціальної політики України від 19 серпня 2017 року № 1349).
Метою тренінгу є формування та підготовка міждисциплінарної команди з підтримки послуги патронату над дитиною для забезпечення ефективності її діяльності й прийняття рішень в найкращих інтересах дитини.
Тренінг проходив на базі Рівненського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю представників Рівненського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров'я виконавчого комітету Рівненської міської ради, ювенальної превенції відділу превенції Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області, громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» та Альянсу «Україна без сиріт».

 


Page 9 of 139