Home Заходи та події
Заходи та події

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

E-mail Print PDF

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. На жаль, це явище існує і в Україні.
За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.
Основними країнами, в яких експлуатують громадян України є Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ тощо.
Протягом 2012- І півріччя 2019 року Міністерством соціальної політики України було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми 818 громадянам (811 громадянам України і 7 іноземцям).
З 2014 року на Рівненщині 15 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них 3 особи у 2019 році.
У І півріччі 2019 року центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області соціальні послуги з проблем, які пов'язані із торгівлею людьми надавались 11 особам, з них 7 осіб мають статус особи постраждалої від торгівлі людьми. Також, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводять заходи спрямовані на привернення уваги громадськості, до проблеми торгівлі людьми, розповсюдження важливої інформації на рахунок того, як же вберегти себе, своїх рідних та близьких від таких злочинів.
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. З цією метою на вокзалі м. Рівне відбулась просвітницька акція, під час якої розміщено арт-інсталяцію «Невидимі», інформаційні плакати, банери. розповсюджувались буклети та листівки, надавались інформаційні консультації. У Кінопалаці «Україна» відбувся безкоштовний показ фільму «Жінка в полоні». Це історія про безпомічну людину, яка прагне вирватися з полону та тривалий час знаходиться в умовах морального та фізичного гноблення.
Працівники Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та члени громадської організації «Соціальна суспільна ініціатива» долучилися до просвітницькій акції та перегляді фільму.

 

Робота МКП в сільських радах та ОТГ області

E-mail Print PDF

Спеціалізованим формуванням Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді протягом червня-липня 2019 року здійснено виїзди у сільські ради Сарненського, Гощанського, Острозького районів та Козинську, Радивилівську, Демидівську, Олександрійську об'єднані територіальні громади.
Виїзди здійснено з метою надання фахівцям сільських рад, об'єднаних територіальних громад практичної допомоги щодо організації та здійснення соціальної роботи із сім'ями та особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, пропаганди сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, пошуку наставників та потенційних кандидатів у патронатні вихователі.
В рамках роботи мобільного консультпункту в сільських радах та ОТГ області відвідано 8 ДБСТ та 42 сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах. Під час спілкування з членами сімей спеціалісти надавали соціальні та інформаційні послуги, вивчали умови утримання та виховання дітей, проводили профілактичні бесіди з батьками, які ухиляються від виховання дітей та вчиняють насильство, сприяли у налагодженні (відновленні) соціальних зв'язків, поліпшенні психоемоційного стану. Залучені лікарі звертали увагу на шкідливість вживання алкоголю та тютюну, розповідали про переваги здорового способу життя. Представник ДСНС особливу увагу приділяв роз'ясненню дотримання правил безпеки життєдіяльності, у тому числі попередженю пожеж, поводженню дітей на воді тощо. Всього членам сімей було надано 235 консультацій.

Last Updated on Wednesday, 24 July 2019 13:11
 

Робота мобільного консультпункту в оздоровчих закладах області

E-mail Print PDF

В рамках роботи спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в червні-липні 2019 року здійснено 7 виїздів в 4 оздоровчих заклади області.
З дітьми, що відпочивають в оздоровчих закладах проведено 25 інформаційно-просвітницьких заходів, метою яких було підвищення рівня обізнаності дітей та молоді про їх права та обов'язки, формування в них правової свідомості, попередження домашнього насильства та торгівлі людьми, роз'яснення правил безпеки життєдіяльності. Охоплено 645 осіб.
Під час проведення заходів розповсюджено буклети з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, попередження насильства та інформаційні буклети з питань діяльності центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області.
До проведення заходів залучались спеціалісти Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Рівненській області, лікарі відділення «Клініка, дружня до молоді», представники громадських організацій «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», «Соціальна суспільна ініціатива», центру громадського здоров'я.

 

Проведено семінар щодо роботи з сім’ями, які перебувають в СЖО

E-mail Print PDF

20 червня 2019 року Рівненським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з громадською організацією «Соціальна суспільна ініціатива» було організовано та проведено семінар з питань організації та обліку соціальної роботи з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, для 19 фахівців пілотних ОТГ Рівненської області.
Під час семінару директор Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ананій Бучак, начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Наталія Мартинюк, провідний юрисконсульт Сергій Панасюк та фахівець із соціальної роботи Ірина Пилипюк в тренінгових заняттях висвітлили нормативно-правові основи здійснення та обліку соціальної роботи з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, практичного впровадження форм обліку, акцентували увагу на шляхах вирішення проблемних питань.
У семінарі взяли участь начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Віктор Марчук та начальник управління соціальних виплат та пільг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Роза Слободенюк, які виступили з лекціями на теми: «Взаємодія фахівців із соціальної роботи та служб у справах дітей у наданні соціальних послуг сім'ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах» та «Сучасні аспекти призначення державних соціальних допомог сім'ям з дітьми». В ході обговорення фахівці із соціальної роботи отримати відповіді щодо вирішення проблем, які виникають у щоденній роботі із різними категоріями сімей.
Завершилося навчання засіданням круглого столу за участі представників комунальних закладів «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради, «Рівненський обласний соціальний гуртожиток» Рівненської обласної ради та «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» Рівненської обласної ради, на якому обговорено питання надання послуг вразливим категоріям населення та умови їх перебування у закладах.

 

Я дихаю вільно

E-mail Print PDF

Уже понад 10 років Березнівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить акцію в рамках Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням. Сьогодні вона проводиться під гаслом «Я дихаю вільно». Акція направлена на пропаганду здорового способу життя, адже натепер Україна, як ніколи, потребує здорових юнаків та дівчат - здорове покоління. Однією із шкідливих звичок є тютюнопаління, яке руйнує не тільки здоров'я людини, але й відчутно спустошує гаманець. І першочерговим завданням Центру було привернути увагу саме до цієї проблеми, оскільки головною проблемою є вироблення власного відповідального ставлення до свого здоров'я та впливу шкідливих звичок, зокрема, паління.
Пересічним громадянам організатори акції роздавали листівки та підготували стенд з інформаційними матеріалами, які містили відповідну тематику.

 

Last Updated on Monday, 03 June 2019 11:01
 


Page 9 of 148